O nas

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO ARASZKIEWICZ „Łaźnia Miejska” to wielospecjalistyczna placówka medyczna. Oferujemy porady w zakresie: psychiatrii, psychologii, psychoterapii, seksuologii, geriatrii, neurologii, oraz chirurgii.
Centrum skupia wyłącznie specjalistów o najwyższych kwalifikacjach, posiadających doświadczenie w pracy klinicznej.
Ponad dwudziestoosobowy zespół o różnorodnym dorobku zawodowym, jak i naukowym to gwarancja najwyższej jakości świadczeń medycznych.

Pomagamy naszym pacjentom w radzeniu sobie z takimi problemami jak depresja, zaburzenia postresowe, zaburzenia lękowe, zaburzenia snu. Nasi specjaliści wiedzą jak skutecznie postępować z pacjentem, który cierpi na takie schorzenia jak uzależnienie od alkoholu, od środków psychoaktywnych, hazardu, Internetu czy gier komputerowych.
Wiemy jak zdrowie psychiczne jest ważne dla samych chorych jak i ich bliskich, dlatego stale dążymy do zapewnienia dostępności naszych usług i świadczymy pomoc przy wykorzystaniu pełnej wiedzy medycznej i przy pełnym zaangażowaniu. Porady i leczenie kierujemy również do osób z zaburzeniami: odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość), pamięci, zaburzeniami urojeniowymi, okresu rozwojowego, osobowości, zaburzeniami psychosomatycznymi, kontroli emocji czy zaburzeniami afektywnymi (CHAD). 
Wykorzystujemy wszystkie nam dostępne środki i narzędzia by nasi pacjenci mogli żyć bardziej komfortowo i cieszyć się radością życia. 
Założycielami Centrum Zdrowia „Łaźnia Miejska” są Państwo Araszkiewiczowie.

Prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz – specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta. Wieloletni Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii województwa kujawsko-pomorskiego. Autor wielu publikacji naukowych. Kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz były kierownik Kliniki Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy.

Lek. med. Maurycy Araszkiewicz – specjalista psychiatra. Udziela świadczeń w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Geriatrycznym w naszym Centrum. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy. Pracował również w Poradni Leczenia Uzależnień Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego, w Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci „Sue Ryder”. Dyplom na kierunku lekarskim uzyskał w 2012 r. oraz na kierunku biotechnologia w 2006 r. Odbył staż podyplomowy w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy. Studia podyplomowe w zakresie Zarządzania w Ochronie Zdrowia (WSG). Staż w Klinice Psychiatrii w Paderborn, Niemcy.


Urok wnętrza to dzieło Pani Alicji Araszkiewicz – prawdziwa dusza artystyczna. Miejsce budzi zachwyt i podziw. Meble i ozdoby przyniesione z domu, znalezione na strychu, czy na pchlim targu, Pani Alicja własnoręcznie czyściła, szlifowała i malowała. Mogą tu Państwo podziwiać wystawę malarstwa chorych nazywanych galernikami wrażliwości. Sztandarową postacią był Wincent Van Gogh, którego sztuka zwyciężyła chorobę psychiczną. Obrazy, które Pani Alicja wraz z mężem zbierała od lat, stanowią impuls człowieka, który poszukuje swojej tożsamości.

Centrum Zdrowia Araszkiewicz „Łaźnia Miejska”