O ODDZIALE


Współczesny człowiek wraz z postępem i rozwojem cywilizacyjnym, często zagubiony i pozbawiony wsparcia ze strony otoczenia, coraz częściej wpada w pułapkę uzależnienia od alkoholu, substancji psychoaktywnych i hazardu.

Jeżeli czujesz, że problemy Cię przerastają.
Ciągle szukasz rozwiązania.
Alkohol, narkotyki, hazard rujnują życie Twoje i Twojej rodziny?


W atmosferze głębokiego szacunku i zrozumienia dla Twojego problemu pomożemy Ci przerwać błędne koło, poradzić sobie ze wstydem, cierpieniem, lękiem i samotnością. 

Jeżeli nie jesteś przekonany do leczenia, a chciałbyś porozmawiać ze specjalistą zapraszamy do naszego bezpłatnego punktu konsultacyjnego od poniedziałku do czwartku w godzinach 18:00-19:00.

W punkcie konsultacyjnym pomoc znajdą również osoby, których bliscy są uzależnieni od alkoholu, substancji psychoaktywnych albo mają problem
z hazardem. Nasza doświadczona kadra terapeutów pomoże Państwu zrozumieć czym jest uzależnienie, radzić sobie z zachowaniami osoby uzależnionej, pozbyć się ciągłego strachu, smutku i wstydu oraz znaleźć odpowiedzi na dręczące Państwa pytania.

Oddział Dzienny Terapii Uzależnienia od Alkoholu:

Świadczenia udzielane w Oddzialeobejmują diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację osób uzależnionych od alkoholu, substancji psychoaktywnych, hazardu
i współuzależnionych, a także osób ryzykownie pijących, działania konsultacyjno-edukacyjne dla rodzin osób uzależnionych.

Cele terapii: 

- pomoc w nabywaniu umiejętności niezbędnych do utrzymania stałej abstynencji,
- pomoc w nabyciu umiejętności do poprawy jakości życia.

Oddział czynny jest od poniedziałku do piątki w następujących godzinach:

Poniedziałek 13:00 – 19:00

Wtorek 13:00 – 19:00

Środa 13:00 – 19:00

Czwartek 14:00 – 19:00

Piątek 13:00 – 18:00

 

Za czas leczenia w Oddziale pacjentowi przysługuje zwolnienie lekarskie.

Leczenie jest bezpłatne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W ramach pracy Oddziału dla pacjentów, którzy ukończyli cykl terapii prowadzone są spotkania grupy wsparcia. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 0d 17.00 do 19.00.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim reportażem o naszym Oddziale:

oraz z artykułami

„Walka z uzależnieniem. Alkohol, narkotyki, hazard, zakupy – łatwo jest wpaść w nałóg.”

 

POBIERZ