NOWOŚĆ! PSYCHOTERAPIA GRUPOWA!

W Centrum Zdrowia "Łaźnia Miejska" rusza nabór do grup psychoterapeutycznych! Do Państwa dyspozycji będą grupy 6-10 osobowe, otwarte i zamknięte o różnych profilach pracy terapeutycznej.

Czym jest psychoterapia grupowa?

Psychoterapia jest metodą leczenia mającą na celu wprowadzenie zmian, które pozwolą na usunięcie lub zmniejszenie nasilenia objawów chorobowych i przeżywanego cierpienia oraz zrozumienie przyczyn ich wystąpienia.

Grupy zamknięte pracują w tym samym składzie uczestników, z tym samym terapeutą, zwykle w określonym z góry przedziale czasowym. Grupami otwartymi są takie, do których włączani są nowi pacjenci, a wypisywani są ci, którzy ukończyli terapię.

Cel psychoterapii grupowej:

Najważniejsze w psychoterapii są interakcje jakie zachodzą między osobami biorącymi udział w terapii. Uczestnicy psychoterapii wchodzą podczas sesji terapeutycznych w relacje podobne do utrzymywanych poza grupą, a zwłaszcza do wyniesionych z rodziny pochodzenia. Dzięki informacjom zwrotnym mogą usłyszeć jakiego typu są to zachowania, jakie wzbudzają emocje w innych osobach i co mogą zmienić/poprawić by żyło im się lepiej.

Korzyści z udziału w grupie psychoterapeutycznej:

  • Poprawa relacji i komunikacji z innymi
  • Nabycie umiejętności nazywania swoich emocji
  • Szczere i bezpośrednie wypowiadanie się o uczuciach
  • Uzyskanie wglądu w swoje myśli, uczucia i zachowania oraz lepsze ich zrozumienie dzięki przyjrzeniu się wzorcom bycia z innymi w grupie i na zewnątrz grupy
  • Zrozumienie myśli, uczuć i zachowań innych ludzi
  • Uzyskanie większej pewności siebie, lepszego obrazu własnej osoby i wyższej samooceny
  • Przeżycie osobistej zmiany w grupie z nadzieją na przeniesienie nabytych umiejętności do swojego codziennego życia

Grupa zamknięta, która aktualnie powstaje, łączyć będzie osoby z zaburzeniami lękowymi oraz somatyzacyjnymi.

Jeśli odczuwasz nagły nieuzasadniony lęk, obawiasz się otwartej przestrzeni, myśl o zakupach w supermarkecie przywołuje dreszcze, nie korzystasz z środków komunikacji publicznej bo zaraz jest Ci duszno, a do tego dochodzą zawroty głowy, szybsze bicie serca, drętwienia... Jeśli po zrobieniu wszelkich badań lekarskich nadal odczuwasz mnóstwo objawów niepozwalających zwyczajnie funkcjonować to ta grupa jest dla Ciebie!

Grupa otwarta dla osób z syndromem wypalenia zawodowego:

Ponadto jako jedyni w Bydgoszczy oferujemy Państwu grupę otwartą skierowaną do osób z tzw. syndromem wypalenia zawodowego.

Wypalenie zawodowe (syndrom wypalenia zawodowego, syndrom burnout) – występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, pracownik przestaje się rozwijać zawodowo, czuje się przepracowany      i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało mu przyjemność. Związane jest to ze stresem, nadmiarem obowiązków, w efekcie przemęczeniem i brakiem motywacji do działania. Występuje najczęściej w zawodach wymagających intensywnych kontaktów z ludźmi.

Jeśli zatem czujesz się zmęczony i obciążony nadmiarem obowiązków, niesprawiedliwie traktowany, niezrozumiany, ponadto zaczynają się pojawiać dokuczliwe objawy w postaci bólu głowy, żołądka... zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.

Praca w grupie otwartej pomoże Ci wykształcić poczucie wspólnoty, solidarności z jej członkami, dowiesz się co może być przyczyną Twojego złego samopoczucia i dowiesz się jak radzić sobie z pojawiającymi się objawami. Praca grupowa pozwoli powrócić do życia społecznego, odbudować własną samoocenę i nabrać pewności siebie.

Podczas spotkań grupy otwartej będą również wykorzystywane inne techniki terapeutyczne takie jak: nauka autorelaksu, psychodrama, psychorysunek, elementy ćwiczeń Dennisona.

Spotkania grup odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny.

Grupa: 6-10 osób

Koszt jednego spotkania: 50 zł/1,5 h

Przed przystąpieniem do psychoterapii grupowej zapraszamy na indywidualną konsultację
u terapeuty prowadzącego grupę. Celem takiego spotkania będzie pokierowanie do odpowiedniej grupy oraz omówienie szczegółów pracy terapeutycznej. 

W celu umówienia bezpłatnej konsultacji prosimy o kontakt pod nr 608-200-578 (po godz. 16:00) lub pod nr 500-305-485  w celu wpisania się na listę - oddzwonimy w sprawie konkretnego terminu spotkania.

Psychoterapeuta:

Grupy prowadzone będą przez doświadczoną psychoterapeutkę mgr Agnieszkę Ostrowską, która ukończyła Psychoterapię w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na co dzień udzielającą pomocy pacjentom oddziałów dziennych Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Zapraszamy serdecznie!