Serdecznie zachęcamy do oddania głosu w plebiscycie Osobowość Roku 2016 w kategorii KULTURA na Alicję Araszkiewicz.
W Centrum Zdrowia Araszkiewicz "Łaźnia Miejska” 21 października 2016 r. o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne niezwykłe spotkanie i wernisaż malarstwa Art Brut. Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "MOST" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej "mega-Art". Hasłem przewodnim spotkania jest „Czy chorzy psychicznie amatorzy są takimi samymi artystami jak absolwenci ASP?” Art Brut tłumaczy się jako sztukę niefałszowaną, nieprofesjonalną, spontaniczną, tworzoną przede wszystkim przez osoby dotknięte chorobą. Prace prezentowane na wystawie umożliwiają wszystkim zrozumienie, że osoby z zaburzeniami psychicznymi, tak jak i wszyscy ludzie poszukują własnej tożsamości, dążą do wolności i pewności, oczekują nadziei i samospełnienia. Choć ich wybory mogą być często niezrozumiałe przez otoczenie, ale nie oznacza to wcale, że chorzy psychicznie to ludzie poza nawiasem, oni „inni” są obok nas ze swoim cierpieniem.Organizowane spotkania i wernisaże są wytrwałą promocją sztuki ART BRUT w Bydgoszczy.Zapraszamy serdecznie!
W piątek 16 września 2016 r.w Centrum Zdrowia Araszkiewicz „Łaźnia Miejska” odbyła się druga edycja debaty:„Czy solidarność kobiet ma sens? –Czy prawdziwa przyjaźń między kobietami istnieje?”Szczegóły spotkania znajdują się w zakładce Wydarzenia.
W dniu 8 kwietnia 2016 r. w Centrum Zdrowia Araszkiewicz „Łaźnia Miejska” odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu „Wiosna w Łaźni Miejskiej”, w tym roku pod hasłem: „Czas na zdrowie kobiety”. Szczegóły spotkania znajdują się w zakładce Wydarzenia.
Centrum Zdrowia Araszkiewicz "Łaźnia Miejska” oraz agencja artystyczna "Bite-Art" zapraszają na Świąteczną Loterię, która odbędzie się 10.12.2015 o godz. 19 przy ul. Skorupki 2.